Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

"Z muzyką na Ty - wspólnie odkrywamy świat dźwięków"

logo projekt.jpeg

W 2020 r. na terenie gminy Chrząstowice i powiatu opolskiego realizujemy projekt pod nazwą „Z muzyką na Ty — wspólnie odkrywamy świat dźwięków”. Zadanie finansowane jest ze środków Samorządu Województwa Opolskiego w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach przyznanej dotacji w wysokości 97 tysięcy złotych odbywały się koncerty, warsztaty oraz zakupiono sprzęt.

Projekt polegał na przeprowadzeniu warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Chrząstowice. Przewidywał także organizację koncertów. W tym roku było to mocno ograniczone, ale udało się nagrać jeden utwór oraz koncert online. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Chrząstowice w pełnym składzie, z nowym, wypracowanym repertuarem powróci do koncertów w plenerze, a młodzież będzie miała możliwość kontynuowania muzycznej przygody.

W ramach warsztatów odbywały się zajęcia indywidualne z nauki gry na instrumentach, jak i grupowe. Ćwiczenia prowadził zarówno dyrygent Jacek Zganiacz, jak i zaproszeni specjalnie na tę okazję muzycy, na co dzień grający w profesjonalnych orkiestrach. Były to niezwykle cenne lekcje, z których nasza młodzież chętnie korzystała.

W ramach zadania zakupiono nuty, instrumenty muzyczne takie jak puzony, waltornię, eufonium i tubę a także stroje – kurtki, kamizelki, koszulki i czapki.

Realizacja zadania ma na celu upowszechnienie kultury, popularyzację edukacji muzycznej oraz promocję talentów i potencjału artystycznego dzieci i młodzieży, także integrację różnych środowisk muzycznych oraz wymianę doświadczeń pomiędzy nimi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację zadania, w szczególności tym, którzy jeszcze w zeszłym roku oddali głos na nasze zadanie – dzięki Wam wygraliśmy i otrzymaliśmy dofinansowanie!

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do polubienia i obserwowania profilu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Chrząstowice na facebooku - tam zawsze znajdą państwo bieżące informacje na temat działalności chrząstowickiej orkiestry.

Materiał filmowy - zobacz

 

 

 

Wersja XML