Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Świetlica w Dębskiej Kuźni oficjalnie otwarta

Świetlica pod lipami w Dębskiej Kuźni oficjalnie otwarta. Symboliczną wstęgę przecięli: Florian Ciecior, wójt gminy Chrząstowice oraz Mirosław Żurek, sołtys Dębskiej Kuźni. Podziękowano wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie tego miejsca, a następnie rozpoczęła się artystyczna część tego wydarzenia. Zaprezentowały się dzieci uczestniczące w sobotnich kursach artystyczno-językowych (Samstagkurs) prowadzonych przez Irenę Łysy-Cichon oraz duet kuzynek z Dębskiej Kuźni – Maria Mika i Anna Smolczyk, które w dwugłosie zaśpiewały mniej i bardziej znane ludowe piosenki.

 Zebrani w wyremontowanej świetlicy goście mogli obejrzeć wystawę dotyczącą historii tego miejsca. Zdjęcia zebrała i przygotowała Maria Kwiecińska. Dodatkowe atrakcje w postaci zwiedzania remizy OSP Dębska Kuźnia oraz wyposażenia wozu strażackiego czekały na dzieci. Uczestnicy wydarzenia mogli także podziwiać pierwszy etap prac malarskich przy muralu obok powstającego placu rekreacyjnego pod nazwą „Zagroda Dinusia”.

Na zakończenie uroczystości wystąpił zespół „Kuchnia Małgorzaty”, który przeniósł nas w krainę łagodności, poezji śpiewanej – piękne teksty, kojąca muzyka wszystko to złożyło się na występ, który przypadł do gustu zebranym w świetlicy mieszkańcom Dębskiej Kuźni i gościom. Koncert odbył się w ramach zadania pod tytułem „Misz masz – kulturalnie spędzamy czas” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dębskiej Kuźni przy wsparciu z budżetu gminy Chrząstowice.

Otwarcie świetlicy miało miejsce w niedzielne popołudnie, 4 lipca 2021 r.

 

 

Relacje w mediach:

Chrząstowice TV

Opowiecie.info

O inwestycji poczytaj na www.chrzastowice.pl

Wersja XML