Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Otwarcie boiska LZS Unia Raszowa-Daniec

Meczem oldbojów rozpoczął się w piątek, 27 sierpnia 2021 r. festyn z okazji otwarcia boiska LZS Unia Raszowa-Daniec. Rozgrywki zakończyły się wynikiem 3:2 dla reprezentantów sołectwa Raszowa.

Drugi dzień także upłynął pod znakiem rozgrywek piłkarskich. Najpierw murawą zawładnęli najmłodsi piłkarze. Puchar Prezesa LZS Unia Raszowa-Daniec trafił do najmłodszej drużyny 1. FC Chronstau-Chrząstowice. Po południu odbył się mecz drugiej kolejki klasy „A” LZS Unia Raszowa-Daniec kontra Start Dobrodzień. Gospodarze pokonali ekipę z Dobrodzienia czterema bramkami do trzech.

Punktem kulminacyjnym sobotnich wydarzeń było uroczyste otwarcie boiska. Symboliczną wstęgę przecięli: wójt gminy Chrząstowice Florian Ciecior, wójt gminy Tarnów Opolski Krzysztof Mutz, prezes Unii Raszowa-Daniec Artur Porada oraz selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej w latach 2018-2021, Jerzy Brzęczek. Po poświęceniu boiska były przemowy, podziękowania i gratulacje.

Klub Unia Raszowa-Daniec zrzesza zawodników z gmin Chrząstowice i Tarnów Opolski. Boisko powstało dzięki wsparciu obu gmin, zaangażowaniu osób, firm i instytucji. Była to zarówno pomoc finansowa, jak i praca społeczna. Modernizacja obiektu rozpoczęła się w 2018 roku. Prace zakończyły się w marcu 2021 r., jednak z powodu pandemii uroczyste otwarcie przesunięto na sierpień. Otwarcie boiska połączone było z dożynkami sołeckimi. Wydarzenie miało miejsce w dniach 27-29 sierpnia 2021 r. w Raszowej.

Zawodnikom LZS Unia Raszowa-Daniec gratulujemy nowego obiektu i życzymy wielu sportowych sukcesów oraz owocnych treningów na boisku.

Materiał Chrząstowice TV - zobacz

Tygodnik Ziemi Opolskiej - galeria

Zdjęcia z otwarcia boiska wkrótce na profilu drużyny na Facebooku.

 

 

fot. facebook.com/UNIA-Raszowa-Daniec

 

Wersja XML