Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zainwestuj w gminie Chrząstowice

Warto inwestować w Gminie Chrząstowice

Gmina Chrząstowice położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie Opola, pomiędzy dwoma ważnymi szlakami komunikacji drogowej: w kierunku Częstochowy (Warszawy) - droga nr 46 oraz w kierunku Katowic - droga nr 94. Przez obszar gminy przebiega linia kolejowa Opole - Częstochowa. Administracyjnie gmina należy do powiatu opolskiego. Gminę Chrząstowice zamieszkuje około 6 700 mieszkańców. Powierzchnia gminy wynosi 8213 ha, w tym: tereny rolne zajmują 3940 ha, a tereny leśne 3470 ha.

Najbardziej znaną imprezą, którą organizuje gmina jest Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice. Co roku, w kwietniu, na wyścig zjeżdża się ponad 300 kolarzy z całej Polski. To właśnie z gminy Chrząstowice pochodzą najsłynniejsi polscy kolarze, jak między innymi, Benedykt Kocot, Edward Barcik, czy nieżyjący już mistrz świata Joachim Halupczok.

W gminie istnieją dobre warunki dla rozwoju rzemiosła i handlu. W ostatnich latach powstało wiele nowych podmiotów gospodarczych. Obecnie na terenie gminy zarejestrowanych jest ponad 300 podmiotów gospodarczych, są to przede wszystkim małe i średnie zakłady rodzinne. Branżami dominującymi są: obróbka drewna (tartaki, zakłady stolarskie), gastronomia, przetwórstwo owoców i warzyw, mechanika i blacharstwo samochodowe oraz usługi budowlane i ślusarskie. Na terenie gminy Chrząstowice znajduje się stacja paliw, markety oraz wiele innych sklepów spożywczych. Funkcjonują też dwa gospodarstwa agroturystyczne oraz kilka barów i restauracji posiadających miejsca noclegowe.

 

GMINA CHRZĄSTOWICE – INWESTUJESZ, ZYSKUJESZ

► Gmina oferuje pomoc inwestorom w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń do rozpoczęcia działalności

► zapewnia możliwość skorzystania z ulg w podatku od nieruchomości (100% przez 2 lata)

►zapewnia profesjonalną obsługę przez wykwalifikowanych pracowników urzędu

Gmina posiada:

► obszary inwestycyjne z dostępem do infrastruktury technicznej w tym do sieci wodociągowej, energetycznej, telekomunikacyjnej i kanalizacyjnej

► aktualne miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego

► potencjał ludzki w postaci dobrze wykształconej kadry młodych ludzi

► bardzo dobre połączenia komunikacyjne:

a) droga nr 46 w kierunku Warszawy przez Częstochowę

b) droga nr 94 w kierunku Krakowa przez Katowice

c) położenie w sąsiedztwie miasta wojewódzkiego Opola, 2 km od obwodnicy północnej

d) bliskość Międzynarodowych Portów Lotniczych we Wrocławiu i Katowicach (90 km) oraz portu rzecznego na Odrze (15 km)

e) linia kolejowa Wrocław-Opole-Częstochowa-Warszawa

 

Tereny inwestycyjne

Szczegółowych informacji dotyczących terenów inwestycyjnych oraz nieruchomości w Gminie Chrząstowice udzielają pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Zagospodarowania Przestrzennego Urzędu Gminy Chrząstowice ul. Dworcowa 38, 46-053 Chrząstowice, pokój nr 13 lub tel. 77 4110403 lub 77 421 96 13 wew. 103, e-mail: zagospodarowanie@chrzastowice.pl

Wersja XML