Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Certyfikat Dobrych Praktyk Polskiej Organizacji Turystycznej

Miło nam poinformować, że Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła  proces certyfikacji w projekcie pn. Certyfikat Dobrych Praktyk Polskiej Organizacji Turystycznej.

Ideą i głównym celem projektu Certyfikat Dobrych Praktyk POT jest wsparcie branży turystycznej poszkodowanej przez pandemię COVID-19 oraz promowanie i wyróżnianie przedsiębiorców świadczących usługi turystyczne najwyższej jakości i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Proces autocertyfikacji  jest bardzo prosty w realizacji i można go przeprowadzić poprzez stronę certyfikat.pot.gov.pl  Na podanej stronie znajduje się również regulamin oraz formularz do autocertyfikacji.

Polska Organizacja Turystyczna będzie poprzez różnego rodzaju działania promocyjne promować wszystkie certyfikowane obiekty turystyczne, dlatego też warto włączyć się do projektu.

 

baner.png

Przyjmujesz płatności bonem turystycznym, dbasz o komfort wypoczynku dzieci, młodzieży oraz osób z niepełnosprawnościami? A może prowadzisz działalność na obszarze wiejskim lub masz w swojej ofercie aktywności prozdrowotne? Twój biznes koncentruje się na sektorze MICE, ale leży ci na sercu zrównoważony rozwój i twój wpływ na środowisko, lokalną kulturę i gospodarkę? Obojętnie co robisz, rób to dobrze. I potwierdź certyfikatem.

Ideą i głównym celem projektu Certyfikat Dobrych Praktyk POT jest wsparcie branży turystycznej poszkodowanej przez pandemię COVID-19 oraz promowanie i wyróżnianie przedsiębiorców świadczących usługi turystyczne najwyższej jakości i zgodnie z obowiązującymi przepisami. W pierwszej edycji projektu realizowanej w 2021 certyfikacji podlegały wyłącznie podmioty turystyczne uczestniczące w programie Polski Bon Turystyczny. Wzięło w niej udział 2,5 tysiąca przedsiębiorców z całej Polski, a wyróżnionych certyfikatem zostało 1548 liderów odpowiedzialnej i dostosowanej do potrzeb rodzinnego wypoczynku krajowej turystyki.

Ponad 76% uczestników zeszłorocznej edycji certyfikacji przyznało, że udział w projekcie zwiększył liczbę transakcji realizowanych za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego. Ponad 89% ankietowanych wysoko oceniło też przydatność interaktywnej mapy, na której turyści mogą odnaleźć wyróżnione certyfikatem obiekty.

 

Certyfikat Dobrych Praktyk POTEdycja 2022

logo_certyfikacja 2022.jpeg

 

Tegoroczny Certyfikat Dobrych Praktyk POT jest kontynuacją pierwszej edycji projektu Certyfikacja Podmiotów Turystycznych (CPT), do którego włączone zostały programy Obiekt Bezpieczny Higieniczne oraz Bezpieczny Obiekt MICE. Założenia nowej odsłony projektu zostały oparte na doświadczeniach i rozwiązaniach wypracowanych w trakcie zeszłorocznej edycji z uwzględnieniem oczekiwań przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji branży turystycznej, Departamentów Turystyki w Urzędach Marszałkowskich, ROT-ów i LOT-ów.

 

W 2022 roku projekt Certyfikat Dobrych Praktyk POT umożliwia uzyskanie certyfikacji również podmiotom, które nie biorą udziału w programie Polski Bon Turystyczny, ale prowadzą działalność na terenie Polski i spełniają założenia jednej z kategorii:

 

Już teraz pokaż się z najlepszej strony i dołącz do bazy najlepszych obiektów turystycznych w Polsce. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie certyfikat.pot.gov.pl. Zapraszamy do udziału w projekcie!

PDFCertyfikacja-Podmiotow-Turystycznych_2021.pdf (8,50MB)
 

Departament Polskiego Bonu Turystycznego

ul. Janińska 32, 32-020 Wieliczka

Sekretariat Oddziału
tel.: 12 344 99 03
oraz 12 344 99 05

 

Wersja XML