Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Otwarcie Domu Dziennego Pobytu w Chrząstowicach

W Chrząstowicach otwarto dziś "Dom Dziennego Pobytu" - miejsce integracji i aktywizacji seniorów z całej gminy.
 
W wydarzeniu, poza licznie przybyłymi seniorami, udział wzięli: Wójt Gminy Chrząstowice Florian Ciecior wraz z kierownictwem i przedstawicielami Urzędu Gminy Chrząstowice, Przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego i TSKN na Śląsku Opolskiem Rafał Bartek, przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu i firmy realizującej inwestycję, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Chrząstowicach oraz proboszcz chrząstowickiej parafii ks. Leszek Zarzycki.
 
Budynek, w którym mieści się Dom Dziennego Pobytu został wybudowany w 1926 roku. Ostatnią jego mieszkanką była Łucja Kulawik. W czerwcu 2008 r. spadek po zmarłej przejęła gmina Chrząstowice.
 
Zadanie pod nazwą "Przebudowa wraz ze zmianą użytkowania budynku mieszkalnego jednorodzinnego na Dom Dziennego Pobytu w Chrząstowicach realizowano w latach 2021-2022.
 
W budynku mieszczą się m.in.: 3 pokoje dziennego pobytu (w tym jeden z aneksem kuchennym), pokój administracyjny oraz zaplecze socjalne (m.in. 2 toalety, w tym 1 dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie techniczne). Wyposażony jest m.in. w stoły, krzesła, meble biurowe, kuchenne, naczynia, projektor z ekranem, drabinki do ćwiczeń.
 
Wartość całkowita inwestycji to prawie 970 tys. zł, z czego 850 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Więcej informacji o tym przedsięwzięciu oraz zdjęcia z realizacji zadania - tutaj.
 
Seniorom życzymy sił i wytrwałości oraz niesłabnącej energii do udziału w zajęciach. Wszystkich chętnych zapraszamy do Klubu Seniora. Cały czas można się zapisywać i dołączyć do grupy.
 
Relacje medialne:
 

 

 
 
Wersja XML