Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sport szkolny

Brak opisu obrazka 11 października 2017 r., odbył się w Chrząstowicach finał halowej piłki nożnej chłopców z rocznika 2005 i młodszych. W rywalizacji udział wzięli uczniowie z Chrząstowic, Dębskiej Kuźni, Dębia i Dańca. Po przywitaniu drużyn i ułożeniu tabeli spotkań, rozpoczęto rozgrywki. Każde ze spotkań obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych  i efektownych zagrań, a we wszystkich meczach padło w sumie 36 bramek. Po rozegraniu sześciu spotkań zwycięzcą turnieju okazała się drużyna z Chrząstowic, która wywalczyła tym samym awans do półfinału powiatowego.  

 

Brak opisu obrazka 18 października 2017 r. w Chrząstowicach odbył się gminny finał halowej piłki nożnej chłopców z roczników 2002-2004. W zawodach wzięły udział drużyny z Dębskiej Kuźni i Chrząstowic. Zdając sobie sprawę, iż zwycięzca turnieju uzyska awans do półfinału powiatowego w piłce nożnej, już od pierwszych minut meczu obydwie drużyny wykazywały duże zaangażowanie i  waleczność. Po pasjonującym spotkaniu awans do kolejnych rozgrywek wywalczyła drużyna z Chrząstowic pokonując Dębską Kuźnię 4:3.

 


Brak opisu obrazka Siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Chrząstowicach wzięli udział  24 października 2017 r. w półfinale powiatowym w halowej piłce nożnej. Pomimo, iż byli najmłodszą drużyną w turnieju, rywalizując między innymi z uczniami trzecich klas gimnazjalnych zaprezentowali podczas całych rozgrywek wolę walki i hart ducha. W turnieju wzięło udział sześć drużyn: z Ozimka, Luboszyc, Zagwiździa, Turawy, Tarnowa Opolskiego i Chrząstowic. Nasi uczniowie zremisowali dwa spotkania tj. 2:2 z Luboszycami i 1:1 z Zagwiździem, ulegając jedynie drużynie z Ozimka. Reprezentanci naszej gminy zajęli ostatecznie czwarte miejsce zdobywając cenne doświadczenie i uznanie rywali. 

 

 

Brak opisu obrazka Uczniowie klasy czwartej i trzeciej Publicznej Szkoły Podstawowej w Chrząstowicach brali udział w turnieju piłki ręcznej w ramach projektu „Maluch z piłką w ręku” finansowanego ze środków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Kraina Dinozaurów. Rozgrywki zostały podzielone na trzy etapy, a organizatorem jednego z turniejów była chrząstowicka podstawówka. W sobotę, 18 listopada 2017 r., do naszej gminy przyjechała prawie setka dzieci z gmin: Turawa, Ozimek, Dobrodzień, Zębowice, Zawadzkie i Kolonowskie, aby rywalizować w piłce ręcznej. Trybuny wypełniły się rodzicami i osobami towarzyszącymi, natomiast na parkiecie toczyła się zawzięta rywalizacja wśród młodych adeptów szczypiorniaka. Cel, jaki przyświecał temu wydarzeniu, to dobra zabawa i zaznajomienie dzieci z techniką i zasadami gry w piłkę ręczną. Sądząc po uśmiechach na twarzach zawodników należy uznać, iż cel został osiągnięty.

 

 

Brak opisu obrazka Po bardzo dobrych eliminacjach, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Chrząstowicach  awansowali do Mistrzostw Opolskiego Powiatu Ziemskiego w Minipiłce Nożnej. 19 kwietnia 2018 r. w Popielowie na ich drodze do mistrzowskiego tytułu stanęły oprócz gospodarzy, reprezentacje szkół z Ozimka i Dobrzenia Wielkiego. W swoim pierwszym spotkaniu nasi uczniowie po bramce Maximiliana Michenia zremisowali 1:1 z SP nr 3 w Ozimku. W najbardziej emocjonującym meczu przeciw drużynie PSP Popielów, pomimo naszego dwubramkowego prowadzenia, rywale zdołali doprowadzić do remisu. Dopiero w ostatniej minucie spotkania nasi zawodnicy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 4:3 (Maximilian Micheń 3, Patrick Lipok 1). Wyniki pozostałych meczów sprawiły, że w ostatniej potyczce, do końcowego triumfu potrzebna była wygrana z aktualnym liderem tabeli, reprezentacją PSP w Dobrzeniu Wielkim. Olbrzymia determinacja, znakomita skuteczność w pierwszej połowie i cztery strzelone bramki (Maximilian Micheń 3, Patrick Lipok 1) spowodowały, że tytuł mistrza powędrował w ręce naszych uczniów, dając jednocześnie przepustkę do reprezentowania  naszego powiatu na szczeblu wojewódzkim.

W półfinale wojewódzkim rozegranym w Oleśnie, młodzi piłkarze z Chrząstowic musieli uznać wyższość swoich rówieśników z miejskich szkół ulegając kolejno PSP nr 2 w Oleśnie 2:3 (Maximilian Micheń 2), PSP nr 12 w Kędzierzynie – Koźlu 1:4 (Maximilian Micheń) i PSP nr 5 w Krapkowicach 1:6 (Patrick Lipok).

W tegorocznych zawodach drużyna PSP w Chrząstowicach  występowała w składzie: Kondziela Dawid, Drapczyński Florian, Micheń Maximilian,  Lipok Patrick, Talaga Michał, Kaczmarczyk Tomasz, Staś Paweł, Kiel Mateusz, Lier Tomasz, Labisz Łukasz, Walrat Mateusz.

 

 

Brak opisu obrazka 15 maja 2018 r. w Opolu odbył się finał powiatowy w lekkoatletyce. Gminę Chrząstowice reprezentowała 19-osobowa grupa zawodników i zawodniczek. Program zawodów obejmował szereg dyscyplin biegowych, jak i konkurencji technicznych. W biegu na 100 metrów bardzo dobrze spisali się Michał Woszko, zajmując trzecie miejsce w finale i Wiktoria Waluś, awansując do finału. Na dystansie 500 i 600 metrów drugie miejsca zdobyli odpowiednio Patrick Lipok i Agata Gowarzewska w rywalizacji szkół podstawowych, a Agnieszka Regiec  piąte miejsce w biegu na 600 metrów szkół gimnazjalnych.  W pchnięciu kulą najmłodsi zawodnicy w stawce Rafał Halek i Adam Mokwiński zajęli czwarte i piąte miejsce. Natomiast w rzucie piłeczką palantową na najwyższym stopniu podium stanęła Joanna Hellbach. Należy również wyróżnić Annę Tomasiak, Katarzynę Patoła, Adriana Cebulę, Kamila Czupalę, Aleksandra Micheń, Piotra Walecko, Mateusza Schmidt, Damiana Niesłony, Martę Walrat, Elisę Cygan i Agnieszkę Regiec za wysokie miejsca, wyjątkowe zaangażowanie i wolę walki.

 

 

Brak opisu obrazka 13 czerwca 2018 r., przy rzęsiście padającym deszczu, odbył się finał Wojewódzkich Igrzyska LZS Szkół Wiejskich 2018. Naszą gminę reprezentowali: Agata Gowarzewska, Wiktoria Neubert, Joanna Hellbach, Kinga Kurzeja, Kamil Czupala, Dawid Sowa, Adam Mokwiński, Wanessa Cebula, Julia Elis i Aleksander Micheń. Zawodnicy z dużym zaangażowaniem podeszli do zawodów walcząc o każdy metr bieżni i centymetr w dyscyplinach technicznych. Co prawda nikomu nie udało się stanąć na podium zawodów, ale miejsca piąte Joanny Hellbach, Wiktorii Neubert, Wanessy Cebuli i szóste Kamila Czupali w finale wojewódzkim należy uznać za sukces.

 

 

Brak opisu obrazka 28 września 2018 r. w Ozimku zainaugurowano Igrzyska Dzieci i Młodzieży w ramach zawodów pod egidą Szkolnego Związku Sportowego. Naszą gminę reprezentowały wszystkie placówki oświatowe. Uczniowie rywalizowali w indywidualnych biegach przełajowych na dystansach od 1000 do 2000 metrów. Miejsca w pierwszej dziesiątce startujących w swojej kategorii wiekowej zajęli Adrian Cebula, Klaudia Gregorczyk, Marcin Lyra, Maximilian Micheń, Michał Czupala, Małgorzata Kansy. Miejsce czwarte i awans do finału wojewódzkiego wybiegał Kamil Czupala.

 

 

Brak opisu obrazka 5 października 2018 r. w Chrząstowicach odbyły się gminne kwalifikacje do zawodów powiatowych w halowej piłce nożnej chłopców i dziewcząt. W szranki stanęły drużyny chłopców z Dębskiej Kuźni, Chrząstowic, Dębia i Dańca, natomiast dziewczyny reprezentowały drużyny z Dańca i Dębskiej Kuźni. Rywalizacja odbywała się w duchu fair-play i była okraszana wieloma finezyjnymi akcjami. Po rozegraniu wszystkich spotkań, gradzie goli i emocjonujących końcówkach meczy, prawo do gry na szczeblu powiatowym wywalczyły drużyny z Dębskiej Kuźni.

 

 

Brak opisu obrazka  18 października 2019 r. hala sportowa w Chrząstowicach wypełniła się sympatykami piłki nożnej. Na boisku swoje umiejętności weryfikowali chłopcy ze szkół podstawowych z Dębia, Dańca, Dębskiej Kuźni i Chrząstowic. Mecze okraszone nieszablonowymi zagraniami i grą kombinacyjną były prawdziwą ucztą dla miłośników piłki nożnej. Po wyjątkowo zaciętych  i emocjonujących spotkaniach, w których rywalizacja przebiegała w duchu fair-play, pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Chrząstowic przed szkołami z Dębia, Dańca i Dębskiej Kuźni.

 

 

Brak opisu obrazka 7 listopada 2019 r. rozegrane zostały gminne zawody sportowe „Mały Olimpijczyk” w ramach rozgrywek Szkolnych Związków Sportowych. Wydarzenie miało miejsce w hali sportowej w Chrząstowicach. Do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe z Dańca, Dębia, Dębskiej Kuźni i Chrząstowic. Ponad 70 uczniów i uczennic musiało zmierzyć się z szeregiem zadań wymagających od uczestników wyjątkowej koordynacji ruchowej i zwinności. Przy licznie zgromadzonej publiczności oraz obecności p. Wójta Gminy Chrząstowice Floriana Cieciora, p. Zastępcy Wójta Gminy Chrząstowice Darii Pawlak, p. Sekretarz Gminy Chrząstowice Brygidy Dulęby oraz p.  Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Elżbiety Kaliszan i wspaniałym dopingu, zawodnicy pokonywali wymyślne tory przeszkód walcząc o możliwość reprezentowania szkoły na szczeblu powiatowym. Po dwóch godzinach zmagań zwycięzcy zostali wyłonieni. W rywalizacji dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa w Dębskiej Kuźni, natomiast wśród chłopców zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Chrząstowicach. Na koniec rozgrywek czekała na uczniów jeszcze wyjątkowa niespodzianka - wszyscy uczniowie, którzy brali udział w zawodach, zostali nagrodzeni medalami.

 

Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych osiągnięć i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach!

 

 

Tomasz Gawlas, Gminny Koordynator Sportu Szkolnego

Wersja XML