Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zawody strażackie w Dębskiej Kuźni

 

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się w niedzielę, 3 czerwca 2018 r w Dębskiej Kuźni. Strażacy rywalizować mieli ze sobą w sztafecie i ćwiczeniach bojowych. Ze względu na trudne warunki terenowe, ze sztafety zrezygnowano. W zawodach wystartowało piętnaście drużyn z sześciu jednostek OSP na terenie gminy Chrząstowice. Rywalizacja odbywała się w pięciu grupach: zuchy, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – chłopcy, „C” Kobiety, „A” – Seniorzy oraz oldboy. Bezkonkurencyjne były zuchy z OSP Dębie, który poza pucharem Wójta Gminy Chrząstowice otrzymały specjalny puchar od druhów z drużyny seniorów OSP Dębie oraz medale. W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wystartowały reprezentacje dwóch OSP: Chrząstowic i Dębskiej Kuźni. Szybsi okazali się druhowie z OSP Chrząstowice. Wśród kobiet miejsca na podium przedstawiały się następująco: pierwsze miejsce oraz puchar zdobyły druhny z OSP Dębie, drugie – druhny z OSP Dębska Kuźnia a trzecie – druhny z OSP Suchy Bór. W kategorii oldbojów wystartowały dwie drużyny: OSP Dębie i OSP Chrząstowice. Puchar za zdobycie pierwszego miejsca oraz nagroda specjalna ufundowana przez Wójta Gminy Chrząstowice trafiły do oldbojów z Dębia. Największa konkurencja była w grupie seniorów. O puchar walczyło siedem drużyn. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna OSP Dębie 2, która o trzy setne sekundy pokonała drużynę OSP Dębie 1. Do OSP Dębie trafił bon w wysokości 1000,00 zł ufundowany przez Marszałka Województwa Opolskiego. Na podium stanęła też reprezentacja OSP Daniec, do której trafił bon o wartości 800,00 zł sfinansowany przez gminę Chrząstowice. OSP Dębska Kuźnia, która uplasowała się na IV miejscu otrzymała nagrodę w wysokości 600,00 zł. Miejsca od V do VII zajęły kolejno: OSP Falmirowice, OSP Chrząstowice oraz OSP Suchy Bór.

Zawody poprzedziło wręczenie odznak za dla wzorowych strażaków oraz za wysługę lat, a zakończył występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Chrząstowice.

Dziękujemy OSP Dębska Kuźnia, która w tym roku obchodzi jubileusz 95 lat istnienia i była gospodarzem zawodów strażackich, za zorganizowanie wydarzenia.

 

   

 

Wersja XML