Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

III Taneczne Mistrzostwa Województwa Opolskiego "Czasem zakręceni"

III Taneczne Mistrzostwa Województwa Opolskiego „Czasem Zakręceni” odbyły się w hali sportowej w Chrząstowicach w dniach 16-17 czerwca 2018 br. Pierwszego dnia turnieju podziwialiśmy formacje taneczne, które rywalizowały w dwóch poziomach zaawansowania – hobby i passion dance. W sumie przez chrząstowicką scenę przewinęło się 1100 młodych tancerzy. Drugiego dnia parkiet należał do solistów i mini formacji. Do udziału w rywalizacji zgłosiło się 350 osób. Na niezwykłe widowisko złożyły się: kolorowe stroje, skoczna muzyka, różnorodne układy taneczne i wykorzystywane podczas nich rekwizyty.

W turnieju prezentowały się zespoły ludowe, tańca nowoczesnego oraz współczesnego działających na terenie województwa opolskiego, zarówno tancerze zrzeszeni w ogólnopolskich organizacjach tanecznych, jak również zespoły początkujące.

Soliści, duety oraz mini formacje w każdej kategorii wiekowej i tanecznej przybyły do naszych Chrząstowic z różnych zakątków naszego kraju. Gościliśmy reprezentantów Jastrzębia Zdrój, Żor, Rzeszowa, Poznania oraz oczywiście naszego województwa.  Ich zmagania obserwowało i oceniało jury w składzie: Aneta Mazur (Wrocław), Katarzyna Ostynowicz (Zielona Góra), Katarzyna Prais-Gulińska (Poznań), Katarzyna Nocoń (Opole), Ryszard Kozłowski (Wodzisław Śląski), Leszek Cichocki (Warszawa) i  Piotr Korpusik (Olkusz). Imprezę poprowadzili, jak co roku niezastąpieni: Żaneta Plotnik (pierwszy dzień turnieju) oraz Witold Ostynowicz (drugi dzień turnieju).

Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz medal za udział w turnieju, na najlepszych czekały puchary, nagrody finansowe i pamiątkowe statuetki. Wszyscy tancerze mogli poczuć się jak prawdziwi artyści, gdyż podczas całej imprezy dostępna była ścianka, na tle, której zespoły oraz soliści mogli robić sobie pamiątkowe zdjęcia i poczuć się jak gwiazdy dużego ekranu. Dzieci mogły do woli korzystać z dmuchawca, gdzie biletem wstępu były plastikowe nakrętki, chętni mogli pomalować sobie buzie na specjalnym stoisku, były lody i inne pyszności.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania rodzicom dzieci uczęszczających do grup Formacji Tanecznej Hałas w Tarnowie Opolskim i w Chrząstowicach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrząstowicach, Dyrekcji, Radzie Rodziców oraz pracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej w Chrząstowicach, członkom Stowarzyszenia Kalejdoskop, wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Dębskiej Kuźni z p. Agnieszką Rosół na czele - wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia.

Dziękujemy fundatorom nagród finansowych, którymi były firmy: Ślusarstwo, Kowalstwo, Resory Piotr Rogocz z Dębia, Tartak Gierok z Dębskiej Kuźni, DR Architekt – Dariusz Raut z Dębskiej Kuźni, Auto Serwis Sebo z Chrząstowic, HA-KO-JA Telefony komórkowe - Opole Karolinka, ERA S.C Producent figur dekoracyjnych A. R. Mika z Dębskiej Kuźni, Gustoria z Dębskiej Kuźni, Firma EuroConsulting Jan Mateja z Opola oraz MAP Patrycja i Marek Bartylla z Przywór. Ponadto nagrody ufundowali również METAROL z Tarnowa Opolskiego oraz EKO z Przywór.

III edycję turnieju „Czasem zakręceni” zorganizowało Stowarzyszenie Kalejdoskop wraz z Gminą Chrząstowice. Patronat nad turniejem objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła oraz Starosta Opolski Henryk Lakwa. Patroni medialni: TVP 3 Opole, NTO, Radio Opole, Tygodnik Ziemi Opolskiej, 24opole.pl. Radio Park, Radio Doxa oraz portal Opowiecie.info. Wydarzenie współfinansowane było przez Samorząd Województwa Opolskiego.

Wyniki turnieju oraz zdjęcia znajdują się na stronach internetowych www.chrzastowice.pl, www.halasdance.pl oraz na fanpage turnieju na facebooku: www.facebook.com/czasemzakreceni.

Z roku na rok mistrzostwa odbywające się w naszej gminie zrzeszają coraz więcej grup, a tym samym klubów tanecznych oraz instruktorów tańca działających w naszym województwie. Jesteśmy bardzo zbudowani tym, że środowisko to prezentuje wysoki poziom kultury i potrafi niesamowicie dobrze bawić się w atmosferze fair play. Cieszy nas fakt, że grupy oraz tancerze naszej gminy zdobywają sukcesy i promują naszą mają ojczyznę na wielu festiwalach, turniejach oraz Krajowych Mistrzostwach Polski IDO, zaś startując u siebie na zakończenie sezonu, stawiają kropkę na „i”.

Relacje medialne:

Tygodnik Ziemi Opolskiej

TVP 3 Opole

24opole.pl

Radio Opole

Radio Park

Portal www.prostozopolskiego.pl

Zapowiedź w Radiu Opole

Zapowiedź www.opowiecie.info

Radio Doxa

Zapowiedź w Radiu Doxa

Zapowiedź w NTO

Wyniki III Tanecznych Mistrzostw Województwa Opolskiego "Czasem zakręceni"

16.06.2018 r. - prezentacje zespołowe

PDFCheerlidears dzieci poniżej 11 lat.pdf
PDFCheerlidears powyżej 12 lat.pdf
PDFDisco dance hobby dance juniorzy 12-15.pdf
PDFDisco dance hobby dance poniżej 11 lat.pdf
PDFDisco dance juniorzy 12-15.pdf
PDFDisco dance passion dance 12-15 lat.pdf
PDFDisco dance passion dance poniżej 11 lat.pdf
PDFDisco dance seniorzy 16+.pdf
PDFHip hop dzieli powyżej 11 lat.pdf
PDFHip hop Juniorzy.pdf
PDFInne formy tańca dzieci powyżej 7 lat.pdf
PDFShow dance dorośli 30+.pdf
PDFShow dance hobby dance dzieci poniżej 11 lat.pdf
PDFShow dance hobby juniorzy.pdf
PDFShow dance passion juniorzy.pdf
PDFShow dance passion pow. 11 lat.pdf
PDFShow dance seniorzy.pdf
PDFTaniec ludowy do 13 lat.pdf
PDFTaniec ludowy powyżej 14 lat.pdf
PDFTaniec współczesny juniorzy12-15.pdf
PDFTaniec współczesny powyżej 11 lat.pdf
PDFTaniec współczesny, seniorzy 16+.pdf

XLSXWYNIKI CZASEM ZAKRĘCENI 2018 - FORMACJE.xlsx
 

17.06.2018 r. - prezentacje indywidualne oraz mini formacje

DOCWYNIKI NIEDZIELA 17.06.2018.doc
PDFWYNIKI NIEDZIELA 17.06.2018.pdf
 

Wersja XML