Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Turniej badmintona w Chrząstowicach - zproszenie

W sobotę, 9 listopada 2019 r., na kortach w hali sportowej w Chrząstowicach ul. Polna 3, odbędzie się III już Turniej Badmintona. Chętni będą rywalizować w kategoriach uwzględniających wiek, płeć i poziom zaawansowania. Jest  to świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu, ale również do sprawdzenia swoich umiejętności zarówno przez osoby grające w badmintona sporadycznie jak i przez te, które spotykają się w hali sportowej regularnie, aby trenować badmintona na zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie „Przyszłość Chrząstowic” w każdy wtorek i czwartek.

Rywalizacja będzie się toczyła na siedmiu boiskach, a w harmonogramie turnieju przewidziano zarówno grę pojedynczą, jak i podwójną. W trakcie sportowej rywalizacji w różnych kategoriach wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy. Turniej po raz pierwszy zostanie zaliczony do rankingu Polskich Amatorów Badmintona www.pab.org.pl

Szczególnie zachęcamy do udziału w turnieju mieszkańców gminy Chrząstowice, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z badmintonem. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy kategorię „MÓJ PIERWSZY RAZ” .

Na zwycięzców czekają oczywiście medale, a wszyscy uczestnicy turnieju wezmą udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Zainteresowani mogą zgłaszać chęć udziału w zawodach poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.badminton.chrzastowice.com do czwartku włącznie (7 listopada).

Turniej będzie doskonałą okazją do promowania aktywnego, zdrowego stylu życia i wspólnego spędzenia wolnego czasu a korzyści z uprawiania badmintona jest bardzo wiele. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

 1. To świetny sposób, żeby schudnąć - zawodnicy grający w badmintona, przebiegają w 3-setowym meczu aż dwa kilometry a godzina gry, w zależności od stopnia intensywności, pozwala spalić od 340 do 480 kalorii! Systematyczny trening zmniejszy twoją wagę nawet o 4 kilogramy miesięcznie!
 2. Zapobiega cukrzycy - godzina gry w badmintona to wystarczający czas dla organizmu, aby obniżyć poziom cukru we krwi do bezpiecznego poziomu. Ten wspaniały sport, kultywowany regularnie, wpływa też długofalowo na poprawę metabolizmu glukozy w organizmie – potrafi skutecznie zdyscyplinować wzmożoną syntezę cukru w wątrobie, co jest szczególnie ważne w profilaktyce cukrzycy.
 3. Poprawia wydolność organizmu - kiedy nie możesz złapać tchu, problem sprawia ci wdrapywanie się po schodach na drugie piętro, a po krótkim biegu do autobusu, sapiesz jeszcze przez 5 minut – to znak, że musisz popracować nad pojemnością płuc. Okazuje się, że badminton świetnie wpływa na stan naszego narządu oddychania. Pamiętaj: im większa pojemność płuc, tym więcej tlenu w organizmie. Im więcej tlenu – tym masz więcej energii i żaden wysiłek nie jest ci straszny!
 4. Rozwija i wzmacnia mięśnie - w szczególności dba o umięśnienie nóg, ramion i pośladków, i wysmukla sylwetkę. Nie tylko wzmocnisz te mięśnie, które już masz, ale również zbudujesz nowe. Zadbasz także o swój kręgosłup i grzbiet, dzięki czemu będziesz mniej narzekać na bóle pleców.
 5. Poprawia refleks i koncentrację - badminton to przecież niezwykle dynamiczna gra, podczas której cały czas jesteśmy czujni. Kluczową kwestią jest spostrzegawczość, baczne śledzenie toru śmigającej lotki i piekielnie dobra prędkość reakcji.  Twoje przyzwyczajone do monitora oczy będą wręcz zmuszone szukać ruchomego punktu i co więcej, ty sam wyrobisz w sobie zdrowy nawyk błyskawicznego podejmowania decyzji. A to przydaje się już w prawie każdej dziedzinie życia.

A zatem, zanim wybierzesz się na turniej badmintona jako gracz lub obserwator, przyjdź na nasze treningi organizowane w Hali Sportowej w Chrząstowicach. W każdy wtorek i czwartek w godz. 19.00 - 21.00.

Zapraszamy całe rodziny!!!

Dołącz do wydarzenia na facebooku.

Katarzyna Płoszaj

Stowarzyszenie „Przyszłość Chrząstowic”

PDFTurniej_plakat.pdf (1,60MB)
 

turniej badmintona.jpeg

 

 

 

Wersja XML